FTERRE, ZEMRA IME

Fotografi

Home
FTERRE, ZEMRA IME - Permbledhese
Fshati im i bukur Fterre
Kujtimet e fėmirisė
Hunda e Drerit
Katėr stinė
Rrugėn e malit kujtoj
Te kem krahė tė fluturoj
Si manare tė rris vetė
Dola sipėr nė Rrėmullė
Thėllėzė qė rri nė mal
Moj ftuja vilore kuqe
Jane granata mesimor
Ike larg pėr tė studiuar
Kėshtu mbeēim,tė bashkuar
Zjarri qė u ndez nė lumė
Vranishti lindi bilbila
Tradita shkon brez pas brezi
Nipi i Selim Hasanit
Kurvelesh i trimėrisė
Ē'mu kujtua Gur i Ēokes
Nė shkollė tė Kuēit tė njoha
Pėr ato dy vjet nė Sasaj
Mos mė qėrto, po tė duash
Gomari i kryeplakut
Shelege, ku ishe mbrėmė
U gjet varri i ēifutit
Mos e kishe kokosh fare
Do ti therras Parlament
Fterrė e lashtė e hitorisė
Dritėro, o penė e artė
Sevdaja ma ndiste gjakun
Vjen milorja rėndė - rėndė
Cirkua njė zog i rrallė
Servet, qėnke i marrė
Me shpirt n'Ixuar per dite
Je si Parisi dhe Vjena
Do ti kendoj trimerise
Kapetan Lazo Kofina
Loti syte mi verbon
Na mesoi abc-ne
Luftove me pushke e pene
levdatat si dua
Pas botimit te librit

050.jpg
Bregu i Lleshe

002.jpg

004.jpg

006.jpg

008.jpg

010.jpg

012.jpg

014.jpg

015.jpg

020.jpg

024.jpg

023.jpg

028.jpg

027.jpg

030.jpg

032.jpg

035.jpg

036.jpg

039.jpg

038.jpg

041.jpg

043.jpg

046.jpg

048.jpg

Enter content here

vazo.gif

003.jpg

018.jpg

005.jpg

007.jpg

009.jpg

011.jpg

013.jpg

016.jpg

017.jpg

019.jpg

021.jpg

022.jpg

025.jpg

026.jpg

029.jpg

031.jpg

034.jpg

033.jpg

037.jpg

040.jpg

042.jpg

049.jpg

044.jpg

045.jpg

Enter content here

047.jpg

Enter supporting content here

Degjo zogun